R.E.V.: Pistte İnsana Karşı Yapay Zeka


Paketten iki araba çıkıyor. Bluetooth üzerinden mobil cihazınıza bağlanan arabalar, Android ya da iOS uygulamasında takip, yarış, savaş ya da normal gezinti gibi farklı modlar arasından seçim yapma olanağı tanıyor. Uygulama içinden ister kendi arabanızla arkadaşınıza karşı, isterseniz çevrenizde kimsecikler yoksa yapay zeka modunda diğer arabaya karşı mücadele verebiliyorsunuz.

Arabalar, bir çeşit GPS teknolojisi olan BeaconSense™ sayesinde hem kendilerinin, hem de rakiplerinin nerede olduklarını anlayabiliyor.

Arabalar, bir çeşit GPS teknolojisi olan BeaconSense™ sayesinde hem kendilerinin, hem de rakiplerinin nerede olduklarını anlayabiliyor.

Arabalar arasındaki mücadele gerçeği aratmıyor; diğer araba size çarparsa sürüşünüz zarar görüyor. Savaş modunda ise arabanız farklı silahlara sahip olabiliyor ve diğerlerine hasar verebiliyor. Uygulama, arabayı kumanda etmenin yanı sıra ekranınızda arabaların hasar durumunu görmenizi, silahlar arasında geçiş yapabilmenizi ve farklı modlar seçebilmenizi sağlıyor. Ayrıca örneğin bir hasar aldığınızda hem arabalar, hem de mobil cihazınız sesli ve fiziksel tepkiler veriyor. Silahlarınız da zamanla hafif makinalıdan çekici ışına, hatta kara mayınına kadar gelişebiliyor.

Araçları kontrol etmek, ayarlamak ve denetlemek için tüm ihtiyacınız olan, mobil cihazınıza yükleyeceğiniz uygulama.

Araçları kontrol etmek, ayarlamak ve denetlemek için tüm ihtiyacınız olan, mobil cihazınıza yükleyeceğiniz uygulama.

R.E.V arabalarının avantajlarından biri de özel bir piste ihtiyaç duymamaları. Her ne kadar yavaş olsa da salondaki halı üzerinde bile gidebiliyorlar, ancak düz yüzeyler araçların manevralarını daha rahat gerçekleştirebilmeleri açısından tercih ediliyor.

Tüm İncelemeler İçin Tıklayın

 

BeaconSense™ teknolojisi ile donatılan arabalar, bu GPS benzeri teknoloji sayesinde hem kendilerinin, hem de rakiplerinin nerede olduklarını anlayabiliyor. Bu özellik, arabaların oda içinde olaydan uzaklaşıp amaçsızca gezinmelerini de önlüyor. Aksesuar olarak bir de akıllı rampa mevcut. Oyun moduna bağlı olarak arabalar bu rampayı algılıyor ve üzerinden atlıyorlar. R.E.V. sistemi, aynı anda çalışan araba sayısı bakımından herhangi bir kısıtlamaya sahip değil. Örneğin 10 arabanın yapay zeka ile denetlenerek kullanıcı tarafından idare edilen 5 arabayla mücadeleye girmesi (ya da tersi) mümkün. Şirketin Teknik Genel Müdürü Davin Sufer, aynı anda oynayabileceğiniz araba sayısının sisteme değil, kullandığınız mobil cihazın performansına bağlı olarak değişeceğinin altını çiziyor. 99.90 dolarlık R.E.V, bir çift akıllı araba satın aldığınız düşünülürse bütçe dostu da denebilir. Ürün bu yılın 3.çeyreğinde raflarda olacak.

Silahlar dijital olsa da verdikleri hasar gerçek.

Silahlar dijital olsa da verdikleri hasar gerçek.

R.E.V, 2015 yılında yenilikçilik kategorisinde denge kurabilen akıllı robot MiP ile TOTY ödülü sahibi olan WowWee firmasının imzasını taşıyor. Firma tamamen yapay zekaya yönelmiş görünüyor. Şirketin bu özelliğe sahip ürünleri arasında MiPosaur, Robosapien ve Tipster mevcut fakat firma, birbirini tanıyan ve etkileşim kurabilen, arabalardan multikopterlere kadar birçok otonom cihazın bir arada bulunduğu bir ekosistem geliştirmeyi planlıyor.


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir