Salt Lake Comic Con’da Cosplay Rekoru Kırıldı


Cosplay: Anime, Manga, film ya da oyunlardaki karakterlerin taklit edildiği performans sanatı

Salt Lake Comic Con organizasyonunun sorumluları toplanmış en büyük çizgi roman karakterleri rekorunu geçmek için 1784 fanı bir araya getirdi. Önceki rekor, Nisan 2011’de 1530 kişinin Çin’de Joyland Park’ın açılışında toplanması ile kırılmıştı.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Önceki senelerin Comic Con’larında anlaşıldığı üzere bu pek kolay bir iş değil. Guiness’in çok sert kuralları var, onayladığı karakterlerin bir listesi ve bazı kostümlere getirdiği sınırlamalar (örneğin, SteampunkBatman’e izin vermemesi) gibi…

2

Dünyadan Tüm Oyuncak Haberler İçin Tıklayın

The Desert News de bu anı izlemek için oradaydı ve belirttiklerine göre bütün gün aramalarla ve yeterli katılımcıyı bulmaya çalıştıklarından büyük bir karmaşa içinde geçmiş. Arrow dizisinin oyuncularından Manu Bennett bile göz bandını da unutmadan Deathstroke olarak katılmış.

Kahraman Figürleri İçin Tıklayın

Guiness Dünya Rekorlarının hakemlerinden Michael Empric, “En iyi rekor denemesini yapmanız hiçbir şey değiştirmez, olay insanların kapıdan girip girmemesinde bitiyor. Comic Con’a gelen kostümlü insanlar rekor için fazlasıyla yeterli ama sizin onlara rekor denemesini yaptığınız yerde ihtiyacınız var.”

Etkinliğin fotoğraflarını Salt Lake Comic Con’un Facebook sayfasından görebilirsiniz.

Etkinliğin fotoğraflarını Salt Lake Comic Con’un Facebook sayfasından görebilirsiniz.

 

 


Hasan Soycan
Hasan; dününde bir AFL’li, bugününde ise bir ODTÜ Makine Mühendisliği emekçi öğrencisidir. Oldukça uzun bir öğrenci topluluğu serüveninden sonra üniversite hayatına SmartsUnited asistanlığı, bolca ders, futbol ve Oyuncaklar.TV ile devam ediyor. Girişimcilik kültürü ve heyecanına duyduğu yoğun sempati, onu kariyerinde çok beklemeden kendi girişimini kurmak konusunda oldukça heveslendiriyor. Ayrıca, küçüklüğünde kurcaladığı bir sürü oyuncaktan olsa gerek, mekanik heykellere özel ilgi duyar.

Hasan is an AFL alumni, and today he endeavors as a student at METU Mechanical Engineering. After a pretty long student club experience, he continues his university life with an asistantship at SmartsUnited, plentiful of studying, football and Oyuncaklar.TV . Feeling attracted to the entrepreneurship culture and excitement, he has a lot of desire to found his own start-up as soon as possible in his career. Moreover; probably because of all the toys he fumbled around, he has a special interest in mechanical sculptures.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir