Sanrio Günü 2016 İstanbul Yapıldı


30 Mayıs 2016’da Ortaköy Raddison Blu otelde yapılan “Sanrio Day 2016” etkinliği ile Sanrio firması Hello Kitty ve diğer karakterleriyle ilgili sektöre kapsamlı bilgiler aktardı.

ON1_8703

Pazarlama Müdürü GIULIANA SPAGGIARI Hello Kitty ve diğer Sanrio ürünleriyle ilgili detaylı bilgi verdi.

ON1_8705

Max Licensing Genel Müdürü Diana Magarino da Sanrio Günü İstanbul açılış konuşmasını yaptı.

Screenshot_4

55 yıl önce Sanrio, herkesin hayattan keyif almasını teşvik etmek amacıyla kurulmuştur. Firmanın ruhu; paylaşım, arkadaşlık, eğlence ve kahkaha kanalıyla karakterlerin yaratıcılığını ve inovasyonunu sağlamaktır. Özellikle sosyal iletişim firma için çok önemlidir.

Screenshot_2

Bünyesinde Hello Kitty karakterinden başka birçok marka da barındıran Sanrio, tüm dünyada büyük oranda Hello Kitty ile tanınmaktadır.

Screenshot_5

Bir çok ünlü Hello Kitty’yi çok seviyor. Yakında bir Hello Kitty filmi geleceğine dair haberler var. Hello Kitty dışındaki karakterler daha çok Japonya’da tanınmakta, firmanın şimdiki amacı bu karakterlerin de daha büyük kitlelere ulaşması. Bu yüzden de 2017-2018’de Hello Kitty’le ilgili tanıtımlar kadar diğer karakterler de görülmeye başlayacak.

Screenshot_1

Hello Kitty’nin satış kolları oldukça çetiştli. Yiyecek, Moda, Comic-Cons, Kostüm Karakterler gibi geniş bir yelpazede ürünleri bulunuyor.

Screenshot_7

Sanrio’nun Hello Kitty dışında 400 kadar karakteri bulunmakta.

Screenshot_10   Screenshot_23    Screenshot_22   Screenshot_20

My Melody -Little Twin Stars -Gudetama -Pompompurin -Charmmy Kitty -Bad Badtz Maru, bunlardan bazıları ve popüler olmaya aday ürünlerden.

Hello Kitty için, çok daha güzel ve çeşitli koleksiyonlar üretmeyi amaçlamaktalar. Hello Kitty konulu telefon uygulamaları bile bulunuyor. Giyim, aksesuar, yatak takımları, temel gereksinim ve ayakkabı olarak “soft line” ürünlerinde bir çok çeşit mevcut. 

Screenshot_12Screenshot_11

 

Screenshot_13

Sağlık ve Güzellik ürünleri konusunda da büyük medya desteği sağlanmış durumda. Kişiye özel tasarımlarıyla diğer ürünlerden kolayca ayrışıyor.  

Screenshot_17

HELLO KITTY

Hello Kitty dünya çapında 40 yıllık bir ikon. Önce kız çocukları seviyor, yetişkin olduklarında da sevmeye devam ediyorlar ve o kız çocukları anne olduklarında da kendi kızlarına  yine Hello Kitty’i satın alıyorlar, birlikte Hello Kitty geleneğini devam ettiriyorlar.

Screenshot_14Screenshot_15

 

Screenshot_18

Türkiye’de anneler 2009’da ilk Hello Kitty’le tanıştılar.  Sanrio 2010’da lisans çalışmalarını başlattı, çok büyük bir lansman yaptı. Kız çocukları onu çok sevdi ve Sanrio 50. Kutlamalarını Türkiye’de yapmaya karar verdi.

Gıda sektöründe ve giyimde de hızla ilerlemekteler. Özellikle bayan ve çocuklara hitap etmekteler. Kozmetik, okul ürünleri (çanta 2005de başladı) ve ayakabı ürünleri de Türkiye’de piyasaya çıktı.

Sanrio.eu web sitesi Nisan ayında yayına başladı. Aslında magazin amaçlı olan web sitesinde daha çok Avrupa’da olan bitenle ilgili tanıtımlar yapılmakta. Ayrıca en sevdiğiniz karaktere oy verebiliyorsunuz.  Sanrio Türkiye’de de lokalize olarak bir web sitesini hayata geçirmek istiyor.

Son olarak Sunman İthalat Pazarlama Müdürü Didem Özgüven de Hello Kitty markası ile ilgili Toyzz Shop mağazalarında yapılan projelerden bahsetti.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir