Scooter’da Nostalji Rüzgarı: Roadster Scoot


Bisiklet kültürünün modern bir ardılı olarak nitelendirebileceğimiz scooter’lar ve diğer tekerlekli eğlenceler dünyasına her gün yeni ve ilginç tasarımlar katılmaya devam ediyor. Bunlar içerisinde mühendisliği ve kullanımı itibariyle ilginç sayabileceğimiz direksiyonsuz ve kendinden dengeli scooter’lar ya da tek tekerli scooter’lar da var, tasarımları itibariyle dikkat çekenleri de… İşte bunlardan birisi olan Roadster Scoot da son derece şık ve nostaljik bir görünüm ile karşımıza çıkıyor.

0scooter

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

İlk bakışta bir akülü araba gibi görünse de tamamen manuel bir kullanımı olduğunu söylemek gerek. Bu sayede aslında sportif bir donanıma da sahip.

RH Baby and Child markasının etiketini taşıyan Roadster Scoot, nostaljik tasarımla üretilse de herhangi bir markanın ya da modelin örneğini almak yerina özgün bir çizim ile ortaya konmuş.  Parlak renkler, yumuşak geçişler, asimetrik tasarım gibi özellikler sayesinde bir yanıyla vintage olsa da bir yanıyla da modern bir görünüm sunuyor.

0scooter3

Avrupa menşeli otomobil modellerinden ilham alarak Fransa’da üretilen araç sağşlam bir metak çerçeveyle hazırlandıktan sonra boyaları tamamlanmış.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de ağzını sulandırsa da maalesef sadece 2 ve 4 yaş arasındaki çocuklara özel boyutlarla tasarlanan Roadster Scoot, bu yaştaki çocukların kullanımını kolaylaştırmak için pedalsız düşünülmüş. Tekerlekleri sayesinde çocukların ayakları ile zemin arasında gayet iyi bir mesafe koyan aracı sürmek için çocuklar, ayaklarıyla ittirebiliyor veya durdurabiliyor.

0scooter6

Yönlendirmek için kullanışlı bir direksiyon ve rahat sürüş için yastıklı bir koltuk da cabası. Sürüşü kolaylaştırmak, pürüzsüz bir hale getirmek için tekerlekler de hem yolu tutuş için güçlendirilmiş, hem de yumuşak geçişleri ile daha yumuşak bir sürüş sunmuş.

Roadster Scoot; kırmızı, pembe, siyah ve mavi renklerle üretiliyor. Fiyatları ise ortalama  150 dolar seviyesinden başlıyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir