She-Hulk’tan Starfire’a: Hak Ettiği İlgiyi Görememiş 10 Kadın Süper Kahraman


Kadın süper kahramanlar son zamanlarda yeniden doğdu. Çizgi romanlar dünyasında Marvel, tümü kadınlardan oluşan Yenilmezler takımını piyasaya sürdükten bir süre sonra DC Comics de tümü kadınlardan oluşan Adalet Birliği(Justice League) çizgi romanının Haziran 2016’da çıkacağını duyurdu.

Filmler de yavaş yavaş arayı kapatıyor, yıllardır başrolünü erkek kahramanların oluşturduğu DC film endüstrisi 2017’de Wonder Woman’ı, Marvel da 2018’de ilk kadın başrole sahip filmi Kaptan Marvel’ı çıkarıyor.

Ancak hala film dünyasından uzak bir sürü kadın süper kahraman var. Bu listede bulunanlar da film dünyasına acil olarak girmesi gerektiğini düşündüğümüz 10 Kadın Süper Kahraman:

NOT: Aslında sıralı bir liste değil çünkü herhangi birini favori olarak seçmek çok zor.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

She-Hulk

 

1

İsmi biraz tuhaf (Kadın Hulk) ama kendisi belalı ve çok havalı bir kahraman.

Jennifer Walters kuzeni Bruce Banner’ın kendisine kan vermesi sonucu yeşil bir canavara dönüşüyor ve bir yandan kahraman bir yandan da avukat olarak zorlanıyor. Dönüşümü kalıcı olsa da kişiliğini ve duygularını korumayı başardı.

Neden Marvel Filmlerinde Yer Almalı?

Aşırı havalı olduğu için olabilir mi? Gerçekten, Yenilmezler filminde en az ilgi gören karakter Hulk olduğundan fanlar özel bir Hulk filminin çekilmesini çok uzun zamandır istiyor. Jennifer Walters ve Betty Ross hikayeyi sürdürebilir, Yenilmezler: Ultron Çağı’nın sonunda kaybolan Bruce’u bulmaya çalışırken aynı zamanda Walters’ın She-Hulk’a dönüşüm süreci de anlatılabilir.

Zatanna Zatara

 

2

Şimdi de diğer seçeneğimiz için DC’ye geçelim. Zatanna, DC çizgi romanlarındaki en güçlü karakterlerinden biri ve Adalet Birliği’nin uzun süreli bir üyesi.

Sihirli bir karakter olan Zatanna, güçlerini hem kahramanlık hayatında hem de sihirbaz olarak gerçek hayatında kullanıyor. Adalet Birliği’nin çoğu üyesi ile iyi geçiniyor, destek veya tavsiye vermekten mutluluk duyuyor.

Neden DC Filmlerinde Yer Almalı?

Mantıklı olan bu değil mi? ‘Adalet Birliği: Part 1’ filminin Aquaman’li posterinde “Unite The Seven” sloganı da kanıtlıyor ki birliğin 7 üyesi olacak. Beşini biliyoruz (Batman, Wonder Woman, Superman, Aquaman, Flash) Green Lantern’ın filmi çıktığını düşünürsek onun altıncı üye olduğunu tahmin edebiliriz ama yedinci kim? Neden Zatanna olmasın?

Kate Bishop / Hawkeye

 

3

Kate Bishop okuyucu ile Genç Yenilmezler çizgi romanında tanıştırılmıştı ancak Matt Fraction’ın Hawkeye çizgi romanında yer alması ile geçtiğimiz senelerde popülerliği arttı.

Kate kendine bir Yenilmzez gibi hayat çizmek konusunda kararlı. Güçleri mi? Yok. Eğer harika kahve yapmayı ve insanlığın bildiği en iyi keskin nişancı olmayı saymıyorsanız tabi.

Neden Marvel Filmlerinde Yer Almalı?

Clint Barton’ın mentor olarak daha çok rolü olmasının (ve Kate Hawkeye olmaya başladığında ailesiyle daha çok vakit geçirebilecek olmasının) yanı sıra Genç Yenilmezşer filmini de görmemizi sağlayacak. Ayrıca, oldukça eğlenceli bir karakter.

Starfire

 

4

Starfire 1980’den beri DC evreninin bir parçası ve popüler animasyon Teen Titans’taki rolü ile de çocuklarca da yetişkinlerce de sevilen bir karakter.

Starfire insan değil, ama bir Tamaranlı olarak radyasyonu diğer enerji çeşitlerine çevirebiliyor. Bu da ona uçma veya dayanıklılık gibi güçler veriyor. Ayrıca geçirdiği deneyler sonucu enerjiyi, ellerinden ateş edebileceği yeşil patlamalar haline getiriyor.

Neden DC Filmlerinde Yer Almalı?

DC’nin çizdiği film doğrultusuna uymadığı doğru, ama Starfire’ın uzaylı olması onu DC’nin uzay-temelli açılımı için uygun bir aday yapıyor.

Spider-Woman

 

5

Jessica Drew Marvel çizgi romanlarının en popüler karakterlerinden biri, aynı zamanda hem Yenilmezler çizgi romanlarında zaman zaman ortaya çıkıyor hem de kendine özel bir seriye sahip.

Drew, ilgi uyandıran bir karakter: eğlenceli, tatlı-sert ve zorlu bir geçmişe sahip. Tazecik bir Yenilmez olan Jessica takımla muhteşem bir uyuma sahip. Gizli Yenilmezlerde Black Widow’un en yakın arkadaşı, ki bu hem fazlasıyla sevimli hem de havalı.

Neden Marvel Filmlerinde Yer Almalı?

Saf ve taze bir yenilmez olarak, hem eski sevgilisi Clint Barton ile hem de dünyayı gizli operasyonlar ile korumakla uğraşırken takıma fazlasıyla katkısı olacaktır.

Renee Montoya (The Question)

 

6

İyi bir dedektif filminden kim hoşlanmaz ki? Renee Montaya da Gotham’ın alaycı ve kurnaz dedektifi, şehri kimin daha iyi koruduğu konusunda Batman’le sık sık tartışıyor.

İlk görünüşü Batman’in animasyon serisinde oldu, Montaya çizgi romana daha sonra eklendi ve ‘The Question’ olarak yerini buldu.

Neden DC Filmlerinde Yer Almalı?

Evet Gotham’da var, ama DC’nin televizyon ve film dünyası birbirinden ayrı ve kendisini kesinlikle bir filmde de görmemiz gerekiyor. Ama hikayesi Gotham şehrine bağlı olduğu için bir Batman filminde de görebiliriz.

Moondragon

 

7

Galaksinin Koruyucuları filminin çekirdek ekibinden biri olarak Moondragon hem zeki hem de güçlü bir karakter. Bu arada ejderhaya dönüşebildiğini de  unutmamak gerekir.

Marvel çizgi romanlarında ilk görünüşü bir haydut olarak oldu ancak nihayetinde Galaksinin Koruyucularında yerini ve gerçek aşkı Phyla-Vell’i buldu.

Neden Marvel Filmlerinde Yer Almalı?

Ejderhaya dönüşebildiği kısmı okudunuz değil mi? Bunu büyük ekranda görmek istemediğinizi söylemeyin bana. Ayrıca heybetli egosu ve arsız kişiliği ile Koruyucular’a cuk oturacaktır.

Sir Ystin

8

Tamam bu biraz hileli, Shining Şövalyesi olarak cinsiyet olarak bir ayrıma sahip değil o yüzden tam olarak kadın süper kahramanlar listesine uymuyor ama yine de burada.

Kendini ‘ne erkek ne kadın, ama ikisi de’ olarak tanımyana Sir Ystin’ın çok gücü yok, Kral Arthur’un egemenlik döneminden kalan bir şövalye olması dışında yani.

Neden DC Filmlerinde Yer Almalı?

DC’nin genel yapısına uymayan bir karakter olabilir, ama eğer zaman yolculuğu olan bir hikaye isterlerse gitmeleri gereken karakter Sir Ystin. Bir orta çağ şövalyesinin modern teknoloji ile anlaşmaya çalışmasını kim izlemek istemez?

Moonstar

9

Telepatik güçlerinin yanı sıra, Danielle Moonstar X Men ve X Force’un Asgard’da da birkaç kere bulunmuş bir üyesi.

Moonstar, ebeveynlerinin ölümünü gördükten ve başkalarının en derin korkularından beslenmeye başladığında mutant güçlerini fark etti. Kısa süre sonra ise X-men’e katıldı ve yeteneğini kullanmayı öğrenerek takımın değerli bir üyesi olduğunu kanıtladı.

Neden Marvel Filmlerinde Yer Almalı?

Bir Amerikan Yerlisi olarak takıma biraz çeşitlilik katacaktır. Güçlerini bir filmed görmek de oldukça güzel olacaktır, özellikle derin korkulardan beslenme kısmı…

 Tüm Karakter Yazıları İçin Tıklayın

Poison Ivy

10

Kötü bir karakter olduğunun farkındayım, ama fazlasıyla ikonik bir karakter, o olmasa bu liste eksik olurdu.

Bitkileri kontrol etmek çok da etkileyici bir güç gibi görünmeyebilir, ama Poison Ivy korkunç bir düşman. Botanikte doktorası olan karakter, dünyanın en tehlikeli ekolojik teröristi ve Batman’in başının belası.

Neden DC Filmlerinde Yer Almalı?

Batman’in en dişli düşmanlarından biri ve Harley Quinn’in de yakın arkadaşlarından biri, o yüzden Harley’yi kankası olmadan filmlerde görmek olmaz.


Hasan Soycan
Hasan; dününde bir AFL’li, bugününde ise bir ODTÜ Makine Mühendisliği emekçi öğrencisidir. Oldukça uzun bir öğrenci topluluğu serüveninden sonra üniversite hayatına SmartsUnited asistanlığı, bolca ders, futbol ve Oyuncaklar.TV ile devam ediyor. Girişimcilik kültürü ve heyecanına duyduğu yoğun sempati, onu kariyerinde çok beklemeden kendi girişimini kurmak konusunda oldukça heveslendiriyor. Ayrıca, küçüklüğünde kurcaladığı bir sürü oyuncaktan olsa gerek, mekanik heykellere özel ilgi duyar.

Hasan is an AFL alumni, and today he endeavors as a student at METU Mechanical Engineering. After a pretty long student club experience, he continues his university life with an asistantship at SmartsUnited, plentiful of studying, football and Oyuncaklar.TV . Feeling attracted to the entrepreneurship culture and excitement, he has a lot of desire to found his own start-up as soon as possible in his career. Moreover; probably because of all the toys he fumbled around, he has a special interest in mechanical sculptures.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum
  • comment avatar Gizem 18 Aralık 2016

    Raven diye bir karakter var. O, o kadar hak ettiği ilgiyi göremiyor ki burada bile yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir