Sick Bricks: Gerçek Karakterlerle Mobil Oyun Deneyimi


Kanada merkezli oyuncak üreticisi Spin Master tarafından mobil oyun olarak piyasaya sürülen Sick Bricks, lego tarzı parçalardan oluşan bir evrende yine lego karakterlerin verdikleri kurtuluş mücadelesini konu alıyor. Oyunu özel kılan ise kullandığınız karakterleri mağazalardan satın alarak sanal aleme ışınlamanız gerekmesi.

Overlord Omega adlı süper kötü, Sick City mahallelerini yerle bir etmiş ve kaosa sürüklemiştir. Bu yıkımın mağduru halk, ana karakterimiz Jack Justice ile birlikte şehri kurtarmak için seferber olur. iOS ve Android üzerinde ücretsiz indirilerek oynanan Sick Bricks, mağazalardan satın alacağınız tekli, çiftli, üçlü, beşli gerçek plastik figürleri ve setleri oyuna “ışınlayarak” kurtarıcı kahramanlar olarak kullanmanıza olanak tanıyor. Bu paketler oyuna neredeyse sonsuz sayıda yeni kahraman eklemenizi sağlıyor. Her karakter kafa ve gövde olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Parçalar değiştirilerek yeni “altı kaval üstü şeşane) tipler” yaratılabiliyor. Sumo güreşçisinden robota, ninjadan vampire ve canavara kadar farklı tarzda karakter, oyun ilerledikçe yeni güçlere ve silahlara ulaşarak güçleniyor.

Paketlerden çıkan figürleri karıştırıp kötü adamları bile kovalayacak tuhaf karakterler elde edebilirsiniz.

Paketlerden çıkan figürleri karıştırıp kötü adamları bile kovalayacak tuhaf karakterler elde edebilirsiniz.

 

Oyunda ilerlemek için Overlord Omega’nın adamlarının ve paralarının bulunduğu sığınaklara girerek adamlarını haklıyor, paralarını ele geçiriyor ve böylece şehrin yıkılmış binalarını onarabiliyorsunuz. Şehrin farklı bölgelerinde yine farklı araçlar kullanılıyor. Bu araçlar satın alacağınız paketlerden çıkıyor ve aynı karakterler gibi belli noktalarda oyuna ışınlanabiliyor. Çok zor durumda kaldığınızda plastik figürlerinizden oluşturacağınız totemlerle birden fazla karakterin gücünü bir arada kullanıp kısa bir süre için de olsa gücünüze güç katıyorsunuz. Figürlerin özellikleri toplum içinde sergilenecek gibi değil. Çoğu hasta ruhlu kişiler. Bazıları aşırı sinirli, bazıları çok konuşuyor, bazıları tekinsiz hesaplar peşinde, bazılarının ise kötü kokmak, mide hareketlerini ulu-orta sergilemek gibi süper güçleri mevcut.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Plastik figürlerinizi oyuna ışınlayarak karakterlerinizi canlandırabilirsiniz.

Işınlama sistemi hayli basit. Cihazın kamerasıyla satın aldığınız figürün fotoğrafını çekip tanıtarak oyuna dahil edebiliyorsunuz. Figürler yüksek miktarda hasar aldıklarında uzunca bir süre oyun dışı kalıyor. Bu durumdaki bir karakteri ışınlayarak hızla canlandırmak mümkün.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Spin Master, 1994 yılında aynı üniversiteden 3 arkadaş tarafından yalnızca 10 bin dolar sermaye ile kurulmuş bir firma. Uzaktan kumandalı mini araçlar serisi AirHogs, sese cevap veren Zoomer, strateji oyunu Bakugan ve yine blok sistemine dayalı IONIX gibi ödül sahibi oyuncaklara imza atan firmanın 20’den fazla markası mevcut.

 

 


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir