Sizden Bir Film


Çocuklarımız doğdukları andan itibaren gelişmeye başlıyorlar, büyüyorlar, öğreniyorlar, oynuyorlar, eğleniyorlar ve hayatı sizin hayal edemeyeceğiniz bir pencereden görüyorlar. Onlarla paylaştığımız anları, hayatlarındaki dönüm noktalarını, ilk sözcüklerini, ilk adımlarını, renkleri tanımalarını, koşmalarını, ilk kez anne-baba deyişlerini asla kaçırmak istemiyorsunuz. Fisher-Price bu zor ama önemli isteği harika bir projeye çevirdi.

İlk olarak 6 ülkeden 25 gerçek ailenin katılımıyla harika bir film oluşturuldu. Film aileleri kutlamak için yapılmış sayılabilir, çünkü çocukların bakış açısını ve gelişimini tüm dünyayla paylaşmak milyonlarca insana dokunmak demek olacaktı. Projeye ilham veren ise annelerin yüzde elli dokuzunun gelişimin doğumda başlar fikri oldu.

Doğumla başlayan macera

Doğumla başlayan macera

Fisher-Price kampanyayı başlatmak için en uygun olacak Facebook, Instagram ve Twitter ortamlarını kullandı. 13 ülkeden aileleri çocuklarının hergünkü hayatlarından kesitler veren videolarını paylaşmaları için davet ettiler. Altı haftalık kampanyada, her hafta başında çocukların sosyal, duygusal ve çevreyle iletişim kurmaları ile ilgili videolarla katılım istendi. Her haftanın sonunda Fisher-Price Facebook Page’de o haftanın katılımları paylaştı.  Bebekliğin en başından, çocukların kalbinize dokunan davranışlarından “hazır değilim”den “başardım” noktasına duygusal anları barındıran güzel bir manzara oluştu.

images         bu


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir