Skinny Sketcher Çizim Kitleri: Dünya bu kağıt bardağın içinde!


Bu kahve bardağının içinde profesyonel çizimler yapabileceğiniz herşey mevcut; yönergeler, şeffaf kopya kağıdı, hatta bir de basmalı kurşun kalem ile dinozorları, tanınmış binaları, araçları, kelebeklerı, kaleleri, çiçekleri ve daha birçok şeyi gerçeğine uyhun olarak çizmeyi öğrenebilirsiniz. İngiliz mimar Gillian Logan bu fikri, mesleğini oğlunun sınıf arkadaşlarına tanıtabilmek amacıyla buldu ve daha sonra geliştirerek eğlenceli bir oyuncak haline getirdi

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Skinny Sketcher kitleri serbest çizim becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor ve çocuklara etrafındaki nesne ve binaların şekillerine dair bir fikir edinme olanağı tanıyor. Kahve bardağı konsepti bile kendi başına bir ilgi uyandırsa da, bütün merakları yetişkinlerin dünyası olan çocuklar için kutunun içindekiler çok daha büyük bir çekiciliğe sahip. . “Skinny” kelimesi ise o dünyaca meşhur kahve dükkanında “skinny latte” adıyla satılan şekersiz sütlü kahveden geliyor.

Skinny Sketchers, şimdilik 6 farklı kit olarak satılıyor. Bunların tamamı etrafımızda gördüğümüz nesneleri çizmeyi öğretiyor:

İskoçya’daki Clyde Oditoryumu, sert kabuklu bir memeli olan armadillodan ilham alınarak tasarlanmış.

İskoçya’daki Clyde Oditoryumu, sert kabuklu bir memeli olan armadillodan ilham alınarak tasarlanmış.

architecture-large

Mimari Çizim Kiti: İsimleri farklı nesnelerle anılan İngiltere’nin en tanınmış binalarını kapsıyor. “Armadillo” olarak bilinen İskoçya’daki Clyde Oditoryumu, “Cam kırığı” şeklindeki Londra’nın en yüksek binası Shard, salatalık turşusuna benzeyen finans binası 30 St Mary Axe gibi yapıların çok karmaşık olmayan, fakat çocukların becerilerini geliştirecek zorlukta çizimlerle sunuluyor. Böylece çocuklar çizim yaparken hem bu binalarla ilgili benzetmelerin nedenini öğreniyor, hem de tasarımlarını takdir edebiliyorlar.

butterflies-large

Kelebekler ve Çiçekler: Bu bardakta güzel kelebekler, kiraz çiçekleri, ayçiçeği ve gül çizmeyi öğrenmek için gerekli her türlü malzeme ve bilgi mevcut.

Daha Fazla İnceleme İçin Tıklayın

capture-large

Kaleyi Fethet: Dev kapısı, içindeki zırhlı şovalyesi, gülle fırlatan topu, hanedan arması ve tabii ki prensesi ile bir İskoçya kalesinin tüm ihtişamı parmaklarınızın ucunda.

Bunları çevremizde görmek artık imkansız, bari resimlerini çizelim.

Dinozorlar: T-rex, Triseratop, Stegozor, Pterodaktil ve okunması zor birçok dinozor türünün çizimleri. Bunları çevremizde görmek artık imkansız, bari resimlerini çizelim.

fast-large

Hızlı ve Meraklı: Karavan, gemi, helikopter, motorsiklet, uçak, hatta traktör gibi araçların nasıl çizildiğini öğrenmek istemez misiniz?

london-flavour-large

Londra Havası: Londra denince akla ilk gelen Big Ben saat kulesi, dev dönme dolap London Eye, Kule Köprüsü, çift katlı otobüs, hatta kırmızı telefon kulübesi gibi birçok bina ve nesneyi çizebilirsiniz.

İngiltere’nin en büyük distribütör ve toptancılarından olan Asobi lisansı altında tanıtılan Skinny Sketcher kitleri, mimar ve aynı zamanda bir anne olan Gillan Logan tarafından tasarlandı. Oğlunun sınıf arkadaşlarına mesleğini eğlenceli bir şekilde anlatmak isteyen Logan, çocukların el işi becerilerine daha meraklı olduğunu farkederek el işini mimari ile birleştirmeyi akıl etti. Daha sonra bu konsepti daha sonra kağıt kahve bardağı içinde sunmaya karar verdi, çünkü çocukların aynı zamanda yetişkinlerin dünyasına ait nesnelere ilgi duyduklarını da biliyordu. Süreç içinde İngiltere menşeli ToyNews dergisi tarafından düzenlenen Oyuncak ve Oyun Mucitleri atelye çalışmaları ve Asobi tasarımcılarının desteği ile Logan bu fikri mükemmelleştirdi.

Gillian Logan


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir