Somalı Çocuklar Sualtı Hayallerini İstanbul Akvaryum’da Gerçekleştirdi


Soma‘da 2014 yılında meydana gelen maden faciasının birinci yıl dönümünde, faciayı hatırlatmak, bir daha olmamasının sağlanması için toplumsal duyarlılık yaratmak ve en önemlisi de hayatını kaybeden madencilerin çocuklarının kurdukları hayallerin yerine getirilmesi, çocukların bir nebze de olsa yüzlerinin gülmesi için “Soma’nın Hayalleri Var” adlı bir proje geliştirildi.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

 

Proje kapsamında hayalleri İstanbul’u ve İstanbul’un simgesi haline gelmiş yerleri görmek olan çocuklar İstanbul’a geldi. Misafir çocukların yüzünü bir nebze olsun güldürmek için kolları sıvayan İstanbul Akvaryum 40 çocuk ve onların ailelerinden oluşan toplam 60 kişilik Soma grubunu akvaryumu görmeleri için davet etti.

Soma+Gorsel+2

 

 

Akvaryumu gezen, deniz hayatı ve canlıları konusunda uzmanlardan detaylı bilgi alan ve akvaryumun maskotu Sharki ile tanışan grup bol bol fotoğraf çekilerek güzel anlarını unutulmaz kıldı. Güzel bir gün geçirmesi için açılan kollar mutlu bir günün sonunda sarılıp vedalaşarak kapandı.

İstanbul Akvaryum Nerede?

Florya sahilinde yer alan dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum 16 farklı coğrafik bölgeyi anlatan temalandırılmış alan ve 1.000 metrekare büyüklüğünde gerçek bir Amazon Yağmur Ormanı alanına sahip. İstanbul Akvaryum’da 64 adet tank içerisinde irili ufaklı 1500 türden, 17000 kara ve deniz canlısı yaşıyor.

 


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir