Spielwarenmesse Hindistan Kuruldu


Hindistanda kids India fuarını düzenleyen Almanya merkezli Spielwarenmesse eG, Hindistan pazarında varlığını daha da güçlendirmek için şirket kurdu.

Yeni Delhi’de kurulan Spielwarenmesse India Pvt. Ltd. 1 Nisan 2016 itibariyle resmi olarak kurulduğunu açıkladı. Hızla büyüyen Hindistan pazarındaki dinamizme cevap verebilmek için kurulan yeni şirketin amacı kids India fuarını organize etmekle birlikte, Nürnberg’de Spielwarenmesse eG’yi temsil etmek.

Üç yıldır Mumbai’de düzenlenen kids India şimdite kadar Hint-Alman Ticaret Odası desteği ile düzenleniyordu. Kurulan yeni şirketle birlikte Hindistan pazarında alım gücü artan orta sınıf nüfusun oyuncak pazarına yaptığı pozitif etkiye daha hızlı ve esnek cevap verileceğini açıklayan Spielwarenmess eG CEO’su Ernst Kick “Spielwarenmesse India Pvt. bize pazara daha yakın olarak hizmetlerimizi genişletme imkanı tanıyacak” dedi.

Hindistan 1.3 milyar nüfusunun %47’sinin 25 yaş altında olması ile dikkat çekiyor.  Kids India 15 – 17 Eylül 2016’da ilk defa 2 salona genişlemiş olacak.


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir