Star Wars Hayranı Tasarımcılardan 10 Bin Parçalık Millenium Falcon


“Star Wars: Güç Uyanıyor” filmi, beyazperdede olduğu kadar oyuncak dünyasında da büyük yankılar uyandırdı. Büyük oyuncak markaları tarafından üretilen yeni Star Wars oyuncakları, oyuncak severlerin zevklerine göre ilgi görmeye devam etse de içlerinde bazı tasarımlar özellikle daha çok dikkat çekiyor.

0lego00

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Lego tarafından üretilen Millenium Falcon da bunlardan birisi. Farklı ölçülerde üretilen ve birçok Star Wars hayranının kalbini çalan bu tasarımın en önemli özelliği, iç yüzeyinin istediğiniz gibi ekstra parçalarla doldurulup özgün dekorlar üretmenize izin vermesi. Elbette dünya çapındaki Star Wars severlerin ekonomik durumları, her zaman olağanüstü tasarımlar oluşturulmasına izin vermiyor.

0lego5

Ancak son derece muazzam bir örnek Malezya’dan geldi. Titans Creations isimli firmadan tasarımcı gençler, Legoland Malezya’daki Star Wars Günü kutlamaları için 2 ay boyunca bir Millenium Falcon üzerinde çalıştılar ve karşımıza çıkan bu tasarımı ortaya koydular.

0lego4

En Yeni Star Wars Ürünleri İçin Tıklayın

Neredeyse detaysız hiçbir santimetrekarenin kalmadığı Lego Millenium Falcon için toplamda 10 bin parça kullanılmış. Lego’nun orijinal Millenium Falcon’una göre yüzde 40 daha geniş olan ve yaklaşık bir küsur metre genişliğindeki bu kişisel tasarımın göz alıcı fotoğraflarını Oyuncaklar.TV okurları için derledik:

0lego2

 

0lego1

 

0lego0

 

0lego


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir