Star Wars Singapur Versiyonu


Star Wars: Güç Uyanıyor filmi gösterime girmeden öncesinden bu yana küresel bir çılgınlık halini almaya devam ediyor. Bunlardan yeni bir örnek de filmin Singapur versiyonu oldu.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Hayır, orijinal bir yapımdan bahsetmiyoruz; fakat orijinal olduğunu söylesek bile emin olun inanabilirdiniz. Singapurlu bir Star Wars hayranı olan yönetmen ve oyuncu Livan Goh tarafından hazırlanan efektler, Van Teo isimli aktörün performansı, Lois Chng ve Yvonne Lee isimli kameraman kadınların güçlerini birleştirerek hazırladıkları bu “fan-made”, yani hayran yapımı film, son derece muazzam bir iş.

547775975

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Vimeo’da görücüye çıkarılan videonun açıklamasında, videonun yapımında “Güç Uyanıyor” filminin fragmanından ve diğer Star Wars filmlerinden alınan görüntülerin, bir dizi görsel efektle Singapur görüntülerine monte edildiği söyleniyor ve ekleniyor: “Işın kılıcıyla ilgili herkes için hazırlandı.”

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir