“Star Wars VII: Güç Uyanıyor” Filminin Oyuncakları Yolda


Sinema tarihinin en önemli film serilerinden olan Star Wars, yeni bölümü için hazırlanırken lisans ve elbette oyuncak dünyası da yeni Star Wars oyuncakları için harekete geçti bile.

Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin yedinci filmi olacak olan Yıldız Svaşları VII: Güç Uyanıyor, orijinal adıyla Star Wars VII: The Force Awakens filmi için gösterim tarihi de 18 Aralık 2015 olarak açıklanmıştı.

Lisans alanında da küresel çaptaki en büyük oyuncak markaları olan Mattel, Lego ve Hasbro, yeni Star Wars oyuncakları için ilk detayları açıkladılar.

Lego Star Wars serisine katılacak olan yapı oyuncak setlerinden ilki 81 parçalık ve 9 inçlik hareketli Stormtrooper figürler ile hazırlanıyor.

00starwarstroop1

 

Yabancı kaynakların açıkladığına göre yeni filmin ilk Lego asker oyuncağı 2016’nın Ocak ayı içerisinde raflarda yerini alacak. Stormtrooper adı verilen birlik askerlerinin Star Wars: Güç Uyanıyor filmine uyarlanmış ilk aksiyon figür oyuncağı ise Hasbro etiketiyle hazırlanıyor. 6 inç boyutundaki bu figür oyuncak, koleksiyon serisi olan “Black Serie” kapsamında yer alacak. Sınırlı sayıdaki ön sipariş HasbroToyShop.com adresi üzerinden satışa sunuldu bile.

 

00hasbtroop1

Son olarak, Mattel de Hot Wheel adlı serisi kapsamında hazırladığı Stormtrooper araçlarını hazırladı. Ürün, daha önce satışa sunulan Mattel Star Wars temalı minyatür araçlar arasında yer alıyor.

 

00howwheelsfirst1

Filmin yayınlanan ikinci fragmanı ise şöyle:


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir