Star Wars’tan Önceki Bilimkurgu Afişleri Nasıl Görünüyordu?


Sinema ve sanat dünyasında bu yılın en büyük olaylarından biri olarak kabul edilen Star Wars: The Force Awakens filmi, serinin 7.filmi olarak bütün Star Wars tarihine bir geri dönüş de sağladı.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Star Wars, ilk filminin gösterime girdiği 1977 yılından bu güne bilimkurgu filmleri dünyasında çok önemli bir kırılma yarattı hiç kuşkusuz. Hem çıtayı yukarı taşıyan, hem de algıyı yönlendiren Star Wars, ilk bilimkurgu filmi olmadığı için ondan öncesinin de bilinmesi önemli bu anlamda.

İşte en eskisi 1920 yılında olmak üzere Star Wars’tan önceki bilimkurgu algılarına farklı birer örnek olarak gösterebileceğimiz ve afişiyle her şeyi anlatan 4 film:

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

0starwars

1929 tarihli Rusya yapımı film: Aelita

 

0starwars2

1927 tarihli Almanya yapımı film: Metropolis

 

0starwars3

İngiliz yapımı 1936 tarihli film: Things to Come

 

0starwars4

1920 tarihli Amerika yapımı “Amazing Stories” filmi.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir