Starbucks Otizmli Çocuklar İçin Kalbini Paylaşıyor


Starbucks herkesi KalbiniPaylas hareketine katılarak otizm konusunda farkındalık yaratmaya ve tüm Türkiye’nin bu konuda bilinçlenmesine destek olmaya çağırıyor. Kampanyaya destek vermek isteyen herkes kalbinipaylas.com web sitesini ziyaret ederek sosyal medya hesaplarından otizmin belirtilerini paylaşmaya ve çevresindekileri otizm konusunda bilinçlendirip farkındalık elçisi olmaya davet ediyor.

Dünyada otizmin rengi maviden esinlenilerek mavi kalplerle simgeleştirilen kampanyanın amacı mümkün olduğunca çok kişiye otizmin ve belirtilerinin ne olduğunu anlatmak. Otizmin ve belirtilerinin bilinirliğinin yaygınlaşması, erken tanı ve sürekli eğitimin artması ile otizmli bireylerin topluma kazandırılması hedefleniyor.

Starbucks KalbiniPaylaş kampanyası kapsamında, 1-3 Nisan tarihlerinde, tüm tatlıların gelirini otizmde farkındalığı arttırmak için gerçekleştirilen projelerde kullanılmak üzere Tohum OtizmVakfı’na bağışlıyor.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir