Tiggly Words: Tablet ekranına harfleri damgalayın


Çocukların tüm algılarını aynı anda kullandıklarında daha iyi öğrendikleri gerçeğinden hareketle Tiggly Words uygulamaları hem ses, hem görüntü, hem de fiziksel etkileşimi bir arada sunarak 4-8 yaş arası çocuklara eksiksiz bir öğrenme deneyimi yaşatıyor. Birlikte gelen sesli harf damgaları hem parlak renkli, hem de çocukların ekranda rahatlıkla gezdirebilecekleri boyutlarda.

Tiggly Words 4-8 yaş arası çocuklara kelime becerileri edinme ve geliştirmede yardımcı oluyor.

Tiggly Words 4-8 yaş arası çocuklara kelime becerileri edinme ve geliştirmede yardımcı oluyor.

Tiggly Words, her seferinde tek harf kullanarak lisan ve harf öğrenme becerilerini hedefliyor. Birlikte gelen 3 ödüllü uygulama, 5 adet harf damgasını ekranda algılayabiliyor ve oluşturulan her kelimeyle birlikte ekrandaki sahne ve karakterler değişiyor.

Örneğin Tiggly Tales uygulamasında, arasında bir boşluk olan iki sessiz harf veriliyor. Elinizdeki sessiz harf damgalarından birini bu boşluğa basarak doğru bir kelime elde edip etmediğinizi görüyorsunuz. Oluşturduğunuz harf gerçek bir nesnenin adı ise o nesne birden ekranda komik bir animasyonla beliriyor. Bastığınız damayla birlikte ekranda anlamlı bir sözcük oluşmadıysa sesli harfinizin altında bir yay beliriyor ve harfinizi geri fırlatıyor. Birkaç kelimeyi doğru bir şekilde oluşturduktan sonra nesneleri parmağınızla ekranda gezdirebiliyorsunuz.

Tüm İncelemeler İçin Tıklayın

Tiggly Submarine ise bir okyanus oyunu. Denizaltınızı farklı yerlere götürerek kaplumbağa, ahtapot, sualtı asansörü ve bir mağaraya yanaşıp yine sesli harf damgalarınızla kelimeler oluşturarak çeşitli aktiviteler gerçekleştirebiliyorsunuz.

Tiggly Words Submarine ile, eğer sesi harfiniz bir kelime oluşturuyorsa sualtı mağarasında alakasız bir hayvan bile bulabilirsiniz.

Tiggly Words Submarine ile, eğer sesi harfiniz bir kelime oluşturuyorsa sualtı mağarasında alakasız bir hayvan bile bulabilirsiniz.

Tiggly Doctor, diğerlerine göre biraz daha fazla çaba istiyor. Bir doktor olarak hastalarınızın komik problemlerine çare bulmak için fiiller yapmak zorundasınız. Bu uygulama 100’den fazla fiil ve daha karmaşık kelimeler içeriyor. Doktor olarak uzmanlığınız arttıkça kelimeler daha zorlaşıyor.

Eğitsel Oyuncaklar İçin Tıklayın

Her Tiggly uygulaması kendi dinamikleri, bulmacaları ve karakterlerine sahip olsa da temelde yapmanız gereken, doğru kelimeyi oluşturmak için sesli harfler kullanmak ve oyunda ilerlemek. Sesli harf damgaları silikon yüzeylere sahip olduğu için tablet ekranı bunları tıpkı parmağınız gibi rahatlıkla algılayabiliyor. Ana dili İngilizce olan çocuklar kadar, erken yaşta ikinci dil olarak İngilizce öğrenenler için de Tiggly Words iyi bir yardımcı. Tiggly ürünleri daha çok iPad uygulamaları ve bu uygulamalarla etkileşimde bulunan oyuncaklardan oluşuyor. Firmanın ayrıca temel şekil ve sayı becerilerini geliştirmeye yardımcı olan Tiggly Shapes ve Counts gibi benzer uygulamaları da mevcut. Çoğu uygulama iPad, iPad mini ve Android cihazlarla uyumlu.

 

Boşluğa gelecek doğru sesli harfi bulursanız kelimeniz ekranda komik bir animasyonla beliriyor.

Boşluğa gelecek doğru sesli harfi bulursanız kelimeniz ekranda komik bir animasyonla beliriyor.


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir