Toyzeria/Kids Turkey 2015 Binlerce Ziyaretçiyi Ağırladı


Geçtiğimiz yıla kadar Toyzeria adıyla dünyanın çok önemli merkezlerinde ve İstanbul’da da kapılarını açan, ancak yeni ürün kategorileri ile yalnızca oyuncak değil, çocuk ürünleri denildiğinde akla gelen tüm kategorileri kapsayacak şekilde “Kids Turkey” adıyla yoluna devam edecek olan fuarların 8.si 28 Ekim ile 1 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

9f89732f-f2f2-4c09-81b0-089811871837

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Dünyanın ünlü fuar organizatörlerinden Spielwarenmesse e.G.’nin İstanbul’da açılan Spielwarenmesse Middle East ofisi tarafından organize edilen 8.Toyzeria/Kids Turkey’i son çıkan ürün kategorileriyle ilgili bilgi toplamak isteyen 42 ülkeden 8.987 kişi

28 Ekim – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 11 ülkeden gelen 120 katılımcıya ev sahipliği yaptı (2014’te 117). Uluslararası endüstri fuarı bu sayede konumunu oyuncak endüstrisi için Yakın ve Orta Doğu’daki en iyi B2B platformu olarak güçlendirdi. Spielwarenmesse eG’nin bağlı şirketi Spielwarenmesse Middle East Fuarcılık Ltd. Şti.’nin Genel Müdürü Fatih Ciğerlioğlu, “Bu fuar en önemli iletişim ortakları ve karar verme organlarını bir araya getirdi. Bu durum, fuar boyunca sıkı bir alışveriş ve kalite fikirlerinin ortaya çıkmasını sağladı” diye özetliyor.

Bir sonraki fuarın, Spielwarenmesse eG’nin uluslararası ticari fuar portföyüyle bağlantı sinyalleri veren Kids Turkey adıyla, 27 – 30 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenmesi planlandı.

Türkiye’den Tüm Oyuncak Haberler İçin Tıklayın

Spielwarenmesse eG’nin CEO’su Ernst Kick, World of Toys’un önemini şöyle vurguladı: “Ziyaretçiler bu pavilyon sayesinde daha da geniş bir seçkin ürün yelpazesinden ve uluslararası iş fırsatlarından yararlanma şansı yakalıyor. Üreticilerin, Yakın ve Orta Doğu’nun oyuncak sektörüne büyük ilgi göstermesi bizi oldukça memnun etti. İş dünyası, ekonomik zorlukların yaşandığı dönemlerde birçok fırsatın da ortaya çıktığını artık biliyor.” Spielwarenmesse eG, katılımcıları, uluslararası fuar programıyla destekliyor ve ilgili pazara girildikten sonra birçok bilgi sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra Türkiye Ekonomi Bakanlığı da bu uluslararası alışveriş tabanına güveniyor. Bakanlık, Türk üreticilerden yapılan ihracatı arttırmak için yaklaşık 20 ülkeden fuar için seçilen satıcıların ziyaretlerine finansal destek sağladı.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir