TRT 6. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı Başlıyor


TRT 6. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı 1-2 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenleniyor

 TRT dünya çocukları için küresel ölçekte ses getirecek işlere imza atmaya devam ediyor. 1-2 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek 6. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı alanında uzman profesyonelleri ağırlayacak. “Çocuk Medyasında Temsil, Çoğulculuk ve Entegrasyon: Sorunlar ve İmkanlar” başlığıyla düzenlenecek konferansta birçok konuda inceleme, araştırma ve sunumlar ile çocuk medyası tüm yönleriyle masaya yatırılacak. Çocuk medya kuruluşları, yayın birlikleri, üniversiteler ve STK’lardan katılacak profesyoneller de sunum gerçekleştirecek.

Türkiye’nin çocuk odaklı tek medya konferansı olan ve TRT tarafından organize edilen TRT 6. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı için geri sayım sürüyor. 1-2 Kasım 2017 tarihleri arasında Grand Cevahir Otel’de düzenlenecek organizasyona alanında uzman ulusal ve uluslararası profesyoneller katılarak sunum gerçekleştirecekler.

“Çocuk Medyasında Temsil, Çoğulculuk ve Entegrasyon: Sorunlar ve İmkanlar” başlığıyla gerçekleşecek konferansta başta medyada çocuk figürü olmak üzere, göçmen çocukların medyadaki yeri ve engelli çocuklara yönelik medya kullanımı, medyada çoğulculuk ve temsil başlıkları ele alınacak.

Uzmanlar, Çocuk Medyasını Değerlendiriyor

İki gün sürecek Çocuk Medyası Konferansı boyunca özellikle göç, çocuğun medyada temsili ve çoğulculuk başlıkları değerlendirilecek. Sunum ve panel oturumlarıyla yerli ve yabancı akademisyenler, içerik sağlayıcılar ve sektör temsilcileri farklı başlıklarda sunum ve özel araştırmalarını paylaşacaklar.

İlk gün “Göçmen Çocukların Entegrasyonu ve Medya Kullanımı” ile “Engelli Çocuklar için Medya: Kaynaştırma, Eğitim İmkânları ve Erişilebilirlik” gibi konularına değinilecek.

İkinci gün ise “Medya İçeriklerinde Sığınmacı ve Göçmen Çocuklar” ve “Medyada Etnik Temsil” başlıklı sunumlar yapılacak. Konferans, organizasyon boyunca özel atölye çalışmaları ile desteklenecek.

Kısa Film Yarışması Kazananları Açıklanıyor

TRT 6. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı organizasyonunda “Türkiye’de Suriyeli Çocuk Olmak” kısa film yarışmasının sonuçları da açıklanacak. Amatör ve profesyonel kısa filmcileri desteklemek, yüksek nitelikli kısa filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak ve Türkiye’de Suriyeli çocukların yaşamlarına daha yakından bakarak kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmanın kazananları konferans özel davetlisi Mecid Mecidi’nin elinden ödüllerini alacak.

Çocuk Televizyonculuğunda Uluslararası Çalışmalara İmza Atan Prix Jeunesse’den Özel Atölye Çalışması

6.Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı etkinlik boyunca sürecek atölye çalışmaları ile de desteklenecek. Organizasyonunun ilk gününde steril çocuk yetiştirmenin olumlu ve olumsuz tüm yönlerinin konuşulacağı “Çocuk Medyası Sterilizasyon Eğilimi ve Sonuçları” atölye çalışması gerçekleşecek. İkinci gün “Medya Karşısında Tutumlar ve Eylemler: Anne – Baba – Çocuk” başlıklı atölye çalışmalarında konu detaylıca değerlendirilecek.

İkinci gün öğleden sonra ise çocuk televizyonculuğu ve medyasında uluslararası çalışmaları ve atölye faaliyetleri ile farkındalık oluşturan Prix Jeunesse International özel ve sınırlı katılım dahilinde bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

Konferansa ilişkin detaylı bilgiye  www.trtcocukmedyasikonferansi.com adresi üzerinden ulaşılabiliyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir