Türkiye’nin İlk Kırtasiye Otomatı


Dünyada her geçen gün yaygınlaşan otomatlar, ülkemizde ilk kez kırtasiye ürünleriyle buluştu. 49.com.tr’nin kırtasiye otomatları, ihtiyacı yerinde ve hızla karşılıyor.

Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen kırtasiye otomatı, genç-yaşlı, öğrenci-çalışan fark etmeksizin herkese hitap eden kırtasiye ürünlerinin, ihtiyaç duyulan yer ve zamanda karşılanmasını sağlıyor. 49 Kırtasiye A.Ş. tarafından hayata geçirilen kırtasiye otomatları; iş yeri, ortak çalışma alanı, akaryakıt istasyonu, vapur iskelesi, üniversite, havalimanı gibi insanların günlük rutin içinde bulundukları alanlarda, kırtasiye ürünlerine hızla ve kolayca ulaşılmasını sağlıyor. “Dükkancık” adı verilen otomat, 7/24 açık kırtasiye dükkanı gibi hizmet veriyor, nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılabiliyor.

Otomatların içinde yer alacak ürünler, bulunduğu mekandaki kullanıcıların ihtiyaçlarına göre seçiliyor. Defterden silgiye, post-it’ten USB şarj kablosuna, kalemtraştan yapıştırıcıya pek çok ürün kırtasiye otomatlarında satışa sunuluyor. Otomatların vazgeçilmezi ise farklı renk ve işlevlerdeki kalemler… Otomatların ürün gamı, 49.com.tr üzerinden satışa sunulan x, y, z gibi tanınan, güvenilen ve sevilen markalara ait 15 binden fazla kırtasiye ürünü içerisinden seçilerek özelleştirilebiliyor.

49 Kırtasiye A.Ş. tarafından hayata geçirilen Dükkancık, 1 yıllık ArGe sürecinin sonunda, ilk olarak Koç Üniversitesi’nin Girişimcilik ve Araştırma Merkezi KWORKS’teki genç girişimciler tarafından deneyimlendi. Kırtasiye otomatları şimdilik BP istasyonlarında (İstanbul’da Avcılar, Bayrampaşa, Bostancı, Fenerbahçe, İçerenköy, Kadıköy, Kağıthane, Maslak, Üsküdar, Zekeriyaköy), İDO iskelelerinde (İstanbul’da Yenikapı, Kadıköy, Bostancı, Bakırköy ve Bursa iskelesinde),Workinton şubelerinde (İstanbul’da Levent, Kozyatağı, Maslak, Galata ve İzmir’de) hizmet veriyor. Eylül ayı itibarıyla 25 noktada yer alan kırtasiye otomatlarının, hızla yaygınlaştırılarak daha çok kişiye ulaştırılması planlanıyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir