Uçan Kaykay Lexus Hoverboard’un İlk Kullanım Görüntüleri Yayınlandı


 

Özellikle seksenli ve doksanlı yılların çocuklarının yakından bildiği, sonraki kuşağın da bir efsane olarak tanıştığı Geleceğe Dönüş serisindeki uçan kaykayı unutmak mümkün değil. Aradan geçen zamanda, gelişen teknoloji ile bir uçan kaykay üretiminin mümkün olup olmayacağı beklenirken, aylar önce Lexus Hoverboard adıyla hazırlanma aşamasına geçildiği duyurulan proje ile yüzlerde gülümseme ve akılda merak hasıl olmuştu.

backtothefuture

Birkaç ay önceki proje görüntülerinin ardından, herhalde proje sürecinde ilerleme kaydedildi ki yeni bir video ile merak ve heyecan ikiye katlandı. Çünkü yeni yayınlanan videoda Lexus Hoverboard Uçan Kaykay modeli artık kullanım haline geçmiş durumda.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmaları İçin Tıklatın

Profesyonel bir kaykay ekibi tarafından test sürüşlerinin yapıldığını izlediğimiz görüntülerde, birkaç ay önceki ilk videoda sözü edilen tüm sürüş fonksiyonlarının gerçekleştirildiği görülüyor.

o-LEXUS-facebook

Özellikle profesyonel kaykaycıların bile alışık olduğu sürüşün dışında bir sürüş olduğu, kaykaycıların zorlanmasından anlaşılan Uçan Kaykay Lexus Hoverboard için çıkış tarihi ve fiyatı gibi bilgiler için ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Hatta çok da yakın bir zamanda beklemek de çok gerçekçi olmayabilir.

o-LEXUS-HOVERBOARD-facebook

Peki, Uçan Kaykay Lexus Hoverboard nasıl çalışıyor? Aracın temel çalışma mantığı manyetik raylı tren şeklinde ayarlanmış. Süper iletkenler ve mıknatısların bir araya gelmesi ile zemine doğru ortaya çıkan itme gücü, kaykayın yükselmesini sağlıyor. Uzun yıllardır bunu başarmanın ancak -321 Celsius dereceye ulaşmakla mümkün olacağı biliniyor, ancak bunu sağlamak zor oluyordu. Sıvı nitrojen kullanan Lexus Hoverboard ise sıvı nitrojen kullanımı sayesinde bunu gerçekleştirmiş durumda.

Dünyadan Daha Fazla Haber İçin Tıklayın

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir