Yaratıcılığınızı Piksel Piksel Konuşturun


Pixel Pops adlı hobi ve aktivite kiti, basit bir fikir ve formülün nasıl sınırsız yaratıcılık şansına dönüştüğünü gösteriyor. İşte hayal gücünün piksellere sığdırılmış hali.

Son derece basit bir fikiri, eğlenceli ve yaratıcı bir aktiviteye dönüştüren Pixel Pops, çok sayıda ödülün de sahibi.

Son derece basit bir fikiri, eğlenceli ve yaratıcı bir aktiviteye dönüştüren Pixel Pops, çok sayıda ödülün de sahibi.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

 

Pixel Pops, aslında The Orb Factory isimli çok sayıda oyun ve oyuncak fikrine ev sahipliği yapan bir firmanın markası. Tek başına bir marka olabilmeye yetecek kadar orijinal ve eğlenceli bir fikir olan Pixel Pops’ı kategorize etmek istersek; hobi, aktivite, eğlence, yaratıcılık ve sanat gibi anahtar kelimeleri kullanabiliriz.

Yeni kuşaklar pek bilmese de bugünün yüksek çözünürlüklü dünyasına ulaşmadan önce henüz dijital ve sanal dünya pikseller halinde görünüyordu. Dolayısıyla bir yanıyla da nostaljik niteliği olan Pixel Pops, piksellerin şirinliğini yaratıcı çocukların hayal gücüyle birleştirmeyi amaçlamış.

Bittikten sonra ister dekor yapın, ister yapışkan kareleri doğrudan çeşitli eşyalarınıza yapıştırarak süs olarak kullanın.

Bittikten sonra ister dekor yapın, ister yapışkan kareleri doğrudan çeşitli eşyalarınıza yapıştırarak süs olarak kullanın.

Fikir Basit, Sonuç Sınırsız

Son derece basit bir fikir uygulaması olan, ancak bu basit fikrin üzerine sınırsız hayal gücü ve üretim potansiyeli koyabilen Pixel Pops’un ne olduğuna ve nasıl uygulandığına gelelim.

Çok sayıda farklı temada ürün seçenekleri olan ve yenilerini de üretmeye devam eden Pixel Pops, temel olarak şu şekilde uygulanıyor: Kutu içerisinde farklı renklerde süngerimsi dokuya sahip parçalar çıkıyor. Renk çeşitleri ve sayıları, seçtiğiniz kutuya göre değişebiliyor. Bu süngerimsi parçalar, bir kağıda yapıştırılmış ve üretim aşamasında küçük kare piksellere ayrılmış süngerleri taşıyor. Size sadece kolayca kağıttan ayrılmasını sağlamak için birazcık öne arkaya eğmek kalıyor. Bunun yanı sıra, seçtiğiniz temaya göre, süngerleri üzerlerine yapıştırabileceğiniz sticker’lar ve küçük kare parçalar geliyor. Ve en önemli parça olan, ucu kare bir boşluğa sahip olan ve bu boşluk sayesinde küçük kareleri kolayca söküp yapıştırmanız gereken yüzeye yapıştırmanızı kolaylaştıran bir kalem mevcut.

Çok sayıda eğlenceli çeşidi olan Pixel Pops’ların yeni üretimleri de sürüyor.

Çok sayıda eğlenceli çeşidi olan Pixel Pops’ların yeni üretimleri de sürüyor.

Bu kalem ile dilediğiniz renkteki süngerleri yapışık durumda oldukları kağıtlarından koparıyor ve yine küçük küp parçalara ya da kağıdın üzerine yapıştırarak hayal gücünüzün piksellerini konuşturuyorsunuz. Tasarım setleri içerisinde size yardımcı olan küçük ipuçları da yer alıyor. Ayrı ayrı tasarladığınız parçaları, küçük küp parçalar üzerindeki girinti ve çıkıntılar sayesinde birbirleriyle birleştirebiliyor, en sonunda da yine sticker halinde gelen kendinden yapışkanlı zemin üzerine yerleştirebiliyorsunuz.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Burada bir noktanın altını çizmekte fayda var: Küçük kare süngerleri gereken yerlere yapıştırmanız için hiçbir ek malzemeye ihtiyacınız yok; zira ürün zaten “sticker tasarımı” gibi bir fikre sahip ve kareleri hem kopardığınız, hem de yapıştırdığınız yüzeyler kendinden yapışkanlı olarak üretiliyor.

Görünüşte çok kolay ve basit gözükse de kareleri düzgün ve düzenli yerleştirmek zamanla kazanılabilecek bir ustalık gerektiriyor.

pTRU1-19518861enh-z6

Köklü Firma, Ödüllü Marka

Pixel Pops’ın yaratıcısı olan The Orb Factory, 20 yıldan fazladır varlığını sürdüren ve bugün 60 ülkeye ürünlerini dağıtmış olan bir marka olma özelliğine sahip. 6 yaşında oyuncaklar tasarlamaya başlayan Steven Kay’in daha sonra eğitimlerini aldığı fotoğraf, heykeltıraşlık ve tasarım gibi alanlar, oyuncak sevgisiyle birleştirince ortaya bu firma ve özgün ürünleri çıkmış.

Yaratıcı oyuncaklar dünyasına büyük bir katkı sunan Pixel Pops, hak ettiği ilgiyi birçok ülkede görürken ödülleri toplamayı da ihmal etmemiş.

2012 Ulusal Ebeveyn Merkezi Ödülü’nden 2011 Learning Express En İyi Sanat ve Tasarım Ödülü’ne, 2010 Okul Öncesi Ödülü’nden 2011 ASTRA En İyi Çocuk Oyuncakları’na kadar 34 farklı ödüle sahip olduğunu söylemek gerek.

pTRU1-19519092enh-z6

Uygun Fiyat, Bol Çeşit

Pixel Pops ürün seçenekleri, her kutuda farklı malzeme ve tema zenginliğine sahip. Vahşi Yaşam Sticker Tasarımı, Zombi İstilası, Çok Havalı Sticker Stüdyosu, Orman Macerası gibi tematik seçeneklerin yanı sıra Koala, Domuz, Timsah, Köpek, Penguen gibi hayvan tasarımları da mevcut. Bu ürünlerin fiyat aralığı ise 4,99 ila 9,99 Dolar arasında değişiyor.

Pixel Pops’ları yaptıktan sonra ister dekoratif birer figür olarak kullanın, isterseniz yapışkan yüzeyi ile doğrudan telefonunuza, çantanıza ve bilumum eşyalarınıza süs olarak yapıştırın.

pTRU1-19815136enh-z6

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir