Yaratıcılık ve Üretkenlik Şöleni “Mini Maker Faire İstanbul” Başlıyor


Türkiye’de ilk kez geçen yıl gerçekleştirilen ve oldukça dikkat çekici bir etkinlik olan Mini Maker Faire, Gelecekhane tarafından organize edilerek, Maker hareketine gönül verenleri tekrar bir araya getiriyor.

Mini+Maker+Faire_2

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Bu yıl 6.000’den fazla ziyaretçinin akınına uğraması beklenen Mini Maker Faire İstanbul etkinliği, 10-11 Ekim tarihlerinde Santral İstanbul’da gerçekleştirilecek. İlginç icatların, işe yarayan ya da pek de yaramayan tuhaf makinelerin sergileneceği, programlar, gösteriler ve çalıştaylarla zenginleşecek etkinlik, üretmeyi seven Maker’ları birbirleriyle ve icat meraklılarıyla bir araya getirecek.

Mini+Maker+Faire

Türkiye’den Tüm Oyuncak Haberler İçin Tıklayın

Çocuklara hitap etse de çocuklarla birlikte ailelerin de ilgi göstereceği etkinlik; Sanat, Mekatronik, Atölye, Eğitim ve Promaker bölümlerinden oluşuyor. Yaratıcılık ve üreticilik şöleni İstanbul Mini Maker Faire’de 3 boyutlu yazıcılar, dronlar, elektronik ve mekanik cihazların yanı sıra birbirinden ilginç daha pek çok proje ziyaretçilerle buluşacak.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik hakkında www.makerfaireistanbul.com adresi üzerinden bilgi alınabiliyor.

 

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir