Yeni Hayalet Avcıları Filminin İlk Oyuncağı Lego’dan


Doksanlı yılların efsane sinema filmi olan ve sonrasında çizgi film serisi ile de dünya çapında izlenen Ghostbusters, 2016 yapımı yeni filmi ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu sefer tamamı kadınlardan oluşan bir Hayalet Avcıları ekibini izleyeceğimiz filmin lisans ürünlerinin önemli bir kısmını oluşturacak olan oyuncaklarda da ilk dikkat çekici üretimlerden birisi Lego’dan geldi.

0hayaletavcıaları

Lego Ghostbusters seti, Hayalet Avcıları’nın ünlü itfaiye binasından bozma merkez üssünü temeline alan bir tasarıma sahip. Son derece detaylı bir bina ve dekor sistemine sahip olan Lego Hayalet Avcıları seti, katlanabilen çift kapılı ve bir gövdeli mekanizmaya sahip.

0hayaletavcıaları2

Tüm Karakter Yazıları İçin Tıklayın

Kutu içerisinde Peter Venkman, Raymond Stantz, Egon Spengler, Winston Zeddemore, Janine Melnitz, Dana Barrett, Louis Tully, Zombie Driver ve Kütüphane Hayaleti olmak üzere 9 minifigür yer almakla birlikte ayrıca Slimer, Pembe Hayalet ve Mavi Hayalet figürleri de geliyor.

Acil durum zili, yangın söndürücü, bilgisayar, telefon, araç kutusu, araçlar, kavanozlar, dondurulmuş pizza, süt, peynir, buzdolabı, büyüteç  gibi çok sayıda dekoratif unsura sahip olan setin tamamlanmış hali 4600’den fazla parça içeriyor.

0hayaletavcıaları4

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Tüm bunlar 36 cm yüksekliğinde, 25 cm genişliğinde ve 38 cm derinliğinde bir bina yapbozunun içerisinde. Ürünün fiyatı 350 dolar seviyesinde seyrediyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir