Yeni Kelime Oyunu Aplikasyonu: “Umm”


Akıllı telefonlar ve mobil cihazlar üzerinden oyun oynamayı sevenler için her geçen gün yüzlerce yeni oyun üretilmeye; bunların bir kısmı milyonların beğenisini kazanarak yükselirken bir kısmı da kaderine terk edilmeye devam ediliyor.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Akıllı telefon uygulamaları kapsamında özellikle oyun aplikasyonları üreten bir marka olan Big Potato, kelime oyunu sevenler için yeni bir oyun üretti: “Umm“.

0ummgame

Türkçe versiyonu henüz olmasa da İngilizce kelime pratiği yapmak isteyenler için de son derece faydalı olabileceğini düşündüğümüz “Umm” oyunu, iOS 6 ve üzeri cihazlarda ve Android 2.3.3 ve üzeri Android cihazlarda oynanabiliyor.

Ücretsiz ve ücretli versiyonları olan kelime oyunu, öncelikle tasarımı itibariyle dikkat çekiyor. Doodle adı verilen çizimlerden oluşan minimal ve eğlenceli bir arayüzü olan Umm oyununda oyuncular, kötü bir şekilde çizilmiş dört doodle’a bakarak bunların hangi ünlü isimler olduğunu kelime oyunu yöntemiyle harf seçerek bulmaya çalışıyorlar.

Oyunda, tahmin etmeye çalıştığınız ünlüler açısından 6 kategori var: Ünlüler, kurgusal karakterler, filmler, müzik rupları, kitaplar ve yemekler.

 

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

 

0ummgame3

Ücretsiz versiyonundaki 40 seviyeye karşılık ücretli versiyonunda 250 ekstra seviyeye kadar oyunu oynayabiliyorsunuz.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir