Yetişkinler İçin Hot Wheels: Vancouver Bira Tenekesi Yarışı


Boş bir bira tenekesi alın. Tekerlek takın. İtekleyin ve aşırı havalı bir şekilde ilerleyişine tanık olun. Şimdi bu turbo yarış arabasını yarıştırmak için tek ihtiyacınız ve tek ihtiyacınız bir pist ve biraz cesaret.

Yarıştırabileceği bira tenekelerinin hayalini kuran herkes ya da hiç aklına gelmemiş ama şimdi okuduğu için onsuz bir hayat düşünemeyenler(!) için bir duyurumuz var, 8 Kasım’da gerçekleşecek Vancouver’ın İlk Bira Tenekesi Yarışı’na davetlisiniz!

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

John Moroney gülerek “Bira içtikten sonra yapabileceğiniz tek yarış!” diyor. Kendisi, Bomber Brewing’den Rachel Steel’in de yardımlarını yanına alarak Derek Furtney ile birlikte organizasyonu düzenleyen kişi. Moroney izlemenin çılgınca eğlenceli olduğunu da ekliyor.

Ev yapımı bira seve kişiler bir araya gelerek WISE Hall adlı merkezde Greater Vancouver Gıda Bankası(Aşevi) için yardım toplamak amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiler. Yarışmacılar daha önceden yaptıkları arabalarını getirebilir ya da yarışma alanında tasarlayabilirler. Ardından onları başlangıcı yaklaşık 3 metrelik bir iniş olan toplamda 20 metrelik bir pistte yarıştırıyorlar.

Etkinliği düzenleyenlerin de dediği gibi, “biraz Hot Wheels gibi, ama bu yetişkinler için.”…

1

 

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Ödüller “en hızlı” ve “en güzel görünümlü” olarak iki kategoride veriliyor. Katılımcılara araçlarını önceden yapmaları tavsiye diliyor ancak tasarımlar istenirse tasarımlarını etkinlikte de tamamlayabilir.

Vancouver’da 10 ev yapımı bira markası West Coast Teneke Ambalaj ile birlikte etkinliği sponsorları arasında yer alıyorlar. Elbette etkinlik esnasında bira da satılıyor ve bu gelirin tamamı Greater Vancouver Gıda Bankası’na bağışlanacak.

Eğer aracınızı yarış gününden önce tamamlamak istiyorsanız, etkinliğin web sitesinde tüm kurallar yer alıyor.  Örneğin arabanızda en az 1 adet tanınabilir bira tenekesi kullanmak zorundasınız. Tenekeleri kesmek ve şekillendirmek serbest ancak bantlamak ya da ezmek ise yasak.

Araçlar boyut, kütle ve ana kutularına göre 3 sınıfa ayrılıyor. Bira şişesi kullanmaya izin verilmiyor. John Moroney gülerek “Bir keresinde inanılmaz bir kaza yaşandı” diyor.

2

Tüm Hot Wheels Ürünleri İçin Tıklayın

26 Eylül’de Strange Fellows Biracılık’ın merkezinde deneme sürüşünü de içeren bir araç yapım seansı gerçekleştirildi. Ücretsiz ve aile dostu olan bu etkinlikte en hızlı aracın nasıl yapılacağı konusunda tavsiyeler ve bazı parçalar da sunuldu.

Ana etkinlik 8 Kasım’da sadece yetişkinlerin(+19) katılımıyla gerçekleştirilecek. 13.00-17.00 arasında 4 saat sürecek ve WISE Hall isimli merkezde start alacak. Biletler ise bir içecek(bira) dahil her yarış aracı için 20$ olarak ücretlendirilmiş.

İyi tasarlayan kazansın!

 


Hasan Soycan
Hasan; dününde bir AFL’li, bugününde ise bir ODTÜ Makine Mühendisliği emekçi öğrencisidir. Oldukça uzun bir öğrenci topluluğu serüveninden sonra üniversite hayatına SmartsUnited asistanlığı, bolca ders, futbol ve Oyuncaklar.TV ile devam ediyor. Girişimcilik kültürü ve heyecanına duyduğu yoğun sempati, onu kariyerinde çok beklemeden kendi girişimini kurmak konusunda oldukça heveslendiriyor. Ayrıca, küçüklüğünde kurcaladığı bir sürü oyuncaktan olsa gerek, mekanik heykellere özel ilgi duyar.

Hasan is an AFL alumni, and today he endeavors as a student at METU Mechanical Engineering. After a pretty long student club experience, he continues his university life with an asistantship at SmartsUnited, plentiful of studying, football and Oyuncaklar.TV . Feeling attracted to the entrepreneurship culture and excitement, he has a lot of desire to found his own start-up as soon as possible in his career. Moreover; probably because of all the toys he fumbled around, he has a special interest in mechanical sculptures.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir