Yumurtalı Renkler Atölyesi


İstanbul Modern, çocukları resim sanatında boyanın üretimine dair kısa bir yolculuğa çıkarıyor. “Yumurtalı Renkler Atölyesi”nde çocuklar, tarih öncesi dönemlerdeki mağara resimlerinden, Rönesans resim ve freskolarına uzanan bir yelpazede boyanın yapım hikayesini öğreniyor. Teorik bilgilerin aktarıldığı sunumla başlayan bu programda, çocuklar farklı dönemlerde boyanın nasıl üretildiğine, hangi malzemelerin kullanıldığına ve ne gibi yüzeyler üzerinde uygulandığına dair bilgiler ediniyor.

1468591172_14

Sunumun ardından çocuklar sergi salonlarında kendi boyasını üreten ya da boyayı farklı zeminler üzerinde farklı yöntemlerle kullanan sanatçıların çalışmalarını inceliyor. Sergi salonlarında boyanın peşinde çıkılan bu yolculuğun sonunda çocuklar yumurta sarısı, ceviz yağı, toprak, baharat tozu gibi organik malzemeler kullanarak tıpkı eski ustalar gibi kendi boyalarını yaratıyor ve kendi yarattıkları boyalarla resimler yapıyor.

Türkiye’den Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

1468591207_6

Yaratıcılıklarını geliştiricek keyifli saatler geçirecekler.

10 Eylül,  17 Eylül, 18 Eylül’de miniklere kapılarını açıyorlar.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir