Z Kuşağı Mucitlerine Platin Bilişim’den Destek


Sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam eden Platin Bilişim, Koruncuk Vakfı himayesindeki Koruncukköy Bolluca’da yaşayan çocuklara yönelik “Sen istersen her şey mümkün!” temalı bir resim yarışması düzenledi.

Kurulduğu 2001 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen kurumlarına “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı yönetimi” ve “Güvenlik” konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim, destek verdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor.

Platin Bilişim, son olarak Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na (Koruncuk) himayesindeki Koruncukköy Bolluca’da yaşayan ve yaşları 10 ile 13 arasında değişen çocuklara yönelik bir resim yarışması düzenledi.

Vakıf tarafından seçilen 25 genç beyinin katıldığı yarışmada köy evlerinde yaşayan çocuklardan “hayatını kolaylaştıracak bir teknoloji icat etmek istesen ne tasarlardın?” konulu bir resim çizmeleri istendi. “Sen istersen her şey mümkün” sloganıyla gerçekleştirilen yarışma ile öğrencilere teknolojiyi sevdirmek, onların yaratıcılıklarını ve öz güvenlerini artırmak; bilgi ve becerilerini geliştirmeyi teşvik etmek amaçlandı.

Yaratıcı çocuklara ilham vermeye devam edeceğiz

Yaratıcılığın anaokulundan itibaren özendirilmesi ve desteklenmesi gereken bir yetenek olduğunun altını çizen Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı “Bu projeyle, bilgi teknolojilerinin gücüne inanan ve global düşünme yeteneğine sahip, daha kreatif bir Z kuşağı neslinin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefledik” dedi.

Platin Bilişim olarak sosyal sorumluluk projelerine imza atmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Ayhan Bamyacı, “Bizim amacımız toplumdaki her çocuğun aynı ilgi ve sevgi ortamında büyümesine katkı sağlayabilmek. Bu etkinlikte de akşam yemeği esnasında çocuklarımızın hayalleri hakkında konuştuk, onları geleceğe dair umutlandırarak hayallerini gerçekleştirmeleri için cesaretlendirmeye çalıştık. Buna benzer projelerde yer almak için gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Resim yarışması kapsamında Koruncuk Vakfı bünyesinde 25 çocuk Mayıs ayında ilgi alanları doğrultusunda araştırma yaptı ve geleceğin teknolojisine yönelik hayallerini ile ilgili atölye çalışması gerçekleştirdi. Birbirinden değerli yaratıcı fikirleri içeren resimler, Platin Bilişim ekibi tarafından değerlendirdi. Ön eleme neticesinde yarışmanın birincisi seçilen öğrenci, Samsung Tabletin de sahibi oldu.

Resim yarışmasına katılan tüm finalistler Platin Bilişim tarafından organize edilen akşam yemeğinde buluştu. Z kuşağı mucitlerinin hayallerinin ve gelecek planlarının dinlendiği etkinlikte miniklere korsan maskeler hediye edildi.

Çocuklarımızın şefkat, cesaretlendirilme ve aile sıcaklığına ihtiyacı var

Vakıf olarak hem bireysel hem de kurumsal destekleri almaktan büyük sevinç duyduklarını kaydeden Koruncuk Vakfı Başkanı Figen Özbek ise etkinlik hakkında şunları söyledi:

“Vakfımız kurulduğu günden bu yana ihtiyacı olan çocuklara gereksinimleri doğrultusunda destek sunuyor. Bizler Çocukköyümüzde yaşayan çocuklarımızın sosyal hayata kazandırılabilmesi için çalışıyoruz. Ancak böylesi aile benzeri ortamlarda gözlerindeki ışıltıyı görmek bizleri daha da mutlu ediyor. Çocuklarımızın Alışveriş merkezi, sinema, vb. ortamlarda sosyalleşmeye de ihtiyaçları var. Hep beraber aile ortamında yemek ve eğlence onlar için çok önemli. Koruncuk Vakfı olarak Platin Bilişim nezdinde bugüne kadar bize desteklerini esirgemeyen kişi ve kurumlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

 

 


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir