Zorlu Çocuk Tiyatrosu’ndan “Karlar Ülkesi” ve “Lunapark Gezegeni”


Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Karlar Ülkesi” ve “Lunapark Gezegeni” oyunu ile çocukların karşısına çıkıyor. “Karlar Ülkesi”nin bu sezondaki ilk gösterimi 29 Ekim Cumartesi günü, “Lunapark Gezegeni” oyununun ise 26 Kasım Cumartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yapılacak. Zorlu Çocuk Tiyatrosu ayrıca Anadolu Turnesi kapsamında her iki oyununu Türkiye’nin çeşitli illerinde sahneleyecek.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu bu sezon perdelerini “Karlar Ülkesi” müzikli-danslı çocuk oyunu ile açıyor. 29 Ekim Cumartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek olan oyun, Özlem Saraç tarafından Hans Christian Andersen’in “Karlar Kraliçesi” masalından yola çıkılarak yazıldı. Gaye Cankaya’nın yönettiği Karlar Ülkesi; çocuklara dostluğun önemini anlatırken doğa sevgisi de aşılıyor.

4 yaş ve üzeri seyircisine perdelerini açan oyun, her mevsimin kendine özgü dokusunu tüm renkleriyle sergilerken, çocukların yaşadıkları dünyayı anlamasına ve anlamlandırmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Müzik, dans gibi farklı sanat dallarını bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar, çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açacak.

Türkiye’den Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Lunapark Gezegeni ile çocuklar hayallerine hayat verecek. Dördüncü sınıf öğrencisi Çağrı Berat’ın hayal dünyası ile zenginleştirilen çocuk oyunu “Lunapark Gezegeni”nin bu seneki ilk gösterimi ise 26 Kasım Cumartesi günü, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yapılacak.

Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Lunapark Gezegeni, çocuklara hayal kurmanın ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor. 4 yaş ve üzeri seyircisiyle ilk kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde buluşacak olan oyun, çocukların eğlenceli ve coşkulu bir zaman geçirmelerini sağlıyor.

1476948594_lunaparkgezegeni-1

1476948593_karlar_ulkesi__1_

 

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir